OFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ
K ROZPADU SKUPINY


(30.července 1999)
      Skupina The FASCINATION oznamuje všem svým fanouškům, přátelům, nepřátelům, bulvárním novinářům, zástupcům nahrávacích společností, finančnímu úřadu i organizaci OSA ukončení své více než čtyřleté činnosti a definitivní rozpad ! Současně prohlašuje, že k rozpadu nebyla přinucena žádnými vnějšími okolnostmi, ale dospěla k němu po zralé úvaze a vzájemné dohodě. Všem (kromě posledně dvou jmenovaných) tímto děkuje za dosavadní přízeň a doufá v podporu při dalších projektech jednotlivých členů.
The FASCINATION


NEOFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ
K ROZPADU SKUPINY


      Nebyl by to špatný apríl, ale není. Omlouváme se všem, které to nepotěšilo a přejeme chronický zánět močových cest všem zakomplexovaným chudákům, které to potěšilo ! Důvodů, proč tak náhle, bez varování a skoro by se dalo říct "na vrcholu sil" končíme, je samozřejmě celá řada. Jejich výčet by byl dlouhý a nejspíš i nudný. Proto se omezíme jen na ty nejzákladnější:

- Jako revival dosáhli The FASCINATION pravděpodobně svého stropu (pravidelné hraní v Praze, otevřené dveře většiny lepších klubů v republice, poptávka převyšující naše možnosti (zahraniční šňůry apod.), rekordní návštěvnosti na domácí půdě atd.). Napadá tě, kam výš by mohl takový revival jít ? Nás ne.
- Technický stav většiny klubů se za poslední čtyři roky (tedy od vzniku The FASCINATION) rapidně zlepšil a tudíž se pomalu srovnává, dřív tak drastický, rozdíl mezi zvukem živých bicích a sekvenceru.
- Obludné přemnožení všemožných revivalů už je pomalu nevkusné. Když jsme v r.95 začínali, bylo revivalů jen pár a dělaly to z lásky k té muzice, ale i když jsme se vždycky lišili, jak technologií, tak dramaturgií, postupně došlo k inflaci všelijakých napodobenin a slovo revival, alespoň pro nás, pomalu dostalo pejorativní nádech.
- No a nakonec samozřejmě i s klidem přiznáme spoustu nakumulovaných problémů organizačních, lidských a morálních. Vzájemná averze, asi i vzájemná únava, oboustranná neochota a diametrálně odlišný pohled na věc, neprospívají tvůrčí atmosféře a tak, než aby to celé vykulminovalo do nějakých afér, raději si v paměti uchováme tu pohodovou vzpomínku na The FASCINATION.

      Říká se - v nejlepším přestat. Náš poslední oficiální koncert proběhl v Lucerna Music Baru v Praze 3.7.99. Byl krásný a teď už i jedinečný. Na vrcholu se končí špatně, ale je to tak lepší. Jak řekl velký Jim: "Je lepší shořet, než pomalu vyhasínat". Hvězda (i když vlastně jen maličká a lokální) kapely The FASCINATION svítila víc než 4 roky jasně a snad někoho z vás i zahřála. Byla to pro nás skvělá zábava, poznali jsme spoustu skvělých lidí a určitě máme na co vzpomínat. Teď už je ale čas dopsat kapitolu, otočit list a vykročit za novým příběhem. Držte nám palce a mějte se fajn !
Jeera, Charlie a MarťaOficiální stránky opavské revivalové kapely The FASCINATION
(http://fascination.misto.cz)
Web design, programming and graphics by JEERA © 1998